Qarku Saint-Germain-en-Laye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°54′07″V 2°05′00″L / 48.90194444°V 2.08333333°L / 48.90194444; 2.08333333

Qarku Saint-Germain-en-Laye
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Germain-en-Laye
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Yvelines
Kryeqyteti Saint-Germain-en-Laye
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Saint-Germain-en-Laye është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Yvelines.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]