Qarku Saint-Jean-de-Maurienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°16′22″V 6°20′54″L / 45.272777777778°V 6.3483333333333°L / 45.272777777778; 6.3483333333333

Qarku Saint-Jean-de-Maurienne
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Jean-de-Maurienne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Savoia
Kryeqyteti Saint-Jean-de-Maurienne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Saint-Jean-de-Maurienne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Savoia.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]