Qarku Sainte-Menehould

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°05′00″V 4°54′00″L / 49.0833°V 4.9°L / 49.0833; 4.9

Qarku Sainte-Menehould
Frëngjisht : Arrondissement de Sainte-Menehould
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Marne
Kryeqyteti Sainte-Menehould
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 515


Qarku Sainte-Menehould është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]