Qarku Sarrebourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°44′00″V 7°03′00″L / 48.7333°V 7.05°L / 48.7333; 7.05

Qarku Sarrebourg
Frëngjisht : Arrondissement de Sarrebourg
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Sarrebourg
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 575


Qarku Sarrebourg është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]