Qarku Sarreguemines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°06′00″V 7°04′00″L / 49.1°V 7.06666667°L / 49.1; 7.06666667

Qarku Sarreguemines
Frëngjisht : Arrondissement de Sarreguemines
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Sarreguemines
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 576


Qarku Sarreguemines është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]