Qarku Saumur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°16′00″V 0°05′00″P / 47.2667°V 0.0833333°P / 47.2667; -0.0833333

Qarku Saumur
Frëngjisht : Arrondissement de Saumur
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Maine-et-Loire
Kryeqyteti Saumur
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Saumur është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Maine-et-Loire.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]