Qarku Saverne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°44′00″V 7°22′00″L / 48.7333°V 7.36667°L / 48.7333; 7.36667

Qarku Saverne
Frëngjisht : Arrondissement de Saverne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bas-Rhin
Kryeqyteti Saverne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 674


Qarku Saverne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bas-Rhin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]