Qarku Segré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°41′00″V 0°52′00″P / 47.6833°V 0.866667°P / 47.6833; -0.866667

Qarku Segré
Frëngjisht : Arrondissement de Segré
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Maine-et-Loire
Kryeqyteti Segré
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Segré është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Maine-et-Loire.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]