Qarku Thionville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°24′V 6°12′L / 49.4°V 6.2°L / 49.4; 6.2

Qarku Thionville
Frëngjisht : Arrondissement de Thionville
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Thionville
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 577


Qarku Thionville është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]