Qarku Toul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°41′00″V 5°53′00″L / 48.68333333°V 5.88333333°L / 48.68333333; 5.88333333

Qarku Toul
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Kryeqyteti Toul
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 544


Qarku Toul është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Meurthe-et-Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]