Qarku Toulouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Qarku Toulouse
Arrondissement de Toulouse
Location of Qarku Toulouse

Qarku Toulouse është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Garonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]