Qarku Versailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°47′59″V 2°07′52″L / 48.79972222°V 2.13111111°L / 48.79972222; 2.13111111

Qarku Versailles
Frëngjisht : Arrondissement de Versailles
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Yvelines
Kryeqyteti Versailles
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Versailles është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Yvelines.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]