Qarku Vienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°31′22″V 4°52′25″L / 45.52277778°V 4.87361111°L / 45.52277778; 4.87361111

Qarku Vienne
Frëngjisht : Arrondissement de Vienne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Isère
Kryeqyteti Vienne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Vienne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Isère.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]