Qarku Vierzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°13′00″V 2°03′00″L / 47.21666667°V 2.05°L / 47.21666667; 2.05

Qarku Vierzon
Frëngjisht : Arrondissement de Vierzon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Cher
Kryeqyteti Vierzon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 183


Qarku Vierzon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Cher.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]