Qarku Vitry-le-François

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°43′00″V 4°35′00″L / 48.71666667°V 4.58333333°L / 48.71666667; 4.58333333

Qarku Vitry-le-François
Frëngjisht : Arrondissement de Vitry-le-François
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Marne
Kryeqyteti Vitry-le-François
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 514


Qarku Vitry-le-François është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]