Qarku Vouziers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°24′V 4°42′L / 49.4°V 4.7°L / 49.4; 4.7

Qarku Vouziers
Frëngjisht : Arrondissement de Vouziers
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ardennes
Kryeqyteti Vouziers
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Vouziers është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ardennes.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]