Qarku Wissembourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°02′00″V 7°57′00″L / 49.0333°V 7.95°L / 49.0333; 7.95

Qarku Wissembourg
Frëngjisht : Arrondissement de Wissembourg
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bas-Rhin
Kryeqyteti Wissembourg
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Wissembourg është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bas-Rhin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]