Qendra Sportive Angelo Moratti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Angelo Moratti qe qendra e stërvitjes se ekipit Italian F.C. Internazionale Milano. Ajo është e vendosur ne pjesën e jashtme te Appiano Gentile, ndodhet ne një fshat ne provincën e Como, 30 kilometra ne veriperëndim te Milanos.

Kjo qendër u krijua ne vitin 1962 nga presidenti i atëhershëm i Inter. Ne këtë Qendër Sportive ka gjithashtu një hotel qe strehon lojtaret me 22 dhoma dopio, 2 dhoma teke, një restorant dhe një kuzhine.

Përmbajtja e Qendrës Sportive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Tre fusha tenisi.
  • Një pishine.
  • Dy Palestra (njëra është 250 m² dhe njëra është 150 m²).
  • Një dhome mjekësore.
  • Tre Kabina.
  • Dy Magazina.
  • Studio Televizive Inter Channel.
  • Një dhome për studime teknike.
  • Një dhome për shtyp e cila ka një kapacitet 30 karrige për gazetaret.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]