Quero, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quero
Komunë
Vendndodhja
Quero is located in Spanjë
Quero
Quero

Koordinatat: 39°30′29″V 3°14′49″P / 39.50806°V 3.24694°P / 39.50806; -3.24694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Mancha Alta de Toledo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.92 km2
Lartësia 648.9 m (m.n.d.)
Popullsia 1311 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Quereño/Quereña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45790
Koordinatat 39° 30′ 29″ Veri

3° 14′ 49″ Perëndim


Quero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta de Toledo, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Quero ka 1311 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]