Querol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Querol
Komunë
Vendndodhja
Querol is located in Spanjë
Querol
Querol

Koordinatat: 41°25′34″V 1°23′56″L / 41.426°V 1.399°L / 41.426; 1.399

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.88 km2
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Popullsia 559 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Querol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Querol ka 559 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Querol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale