Quintana del Castillo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quintana del Castillo
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Quintana del Castillo is located in Spanjë
Quintana del Castillo
Quintana del Castillo

Koordinatat: 42°39′41″V 6°2′42″P / 42.66139°V 6.04500°P / 42.66139; -6.04500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku La Cepeda
Kryetari i Bashkisë Emilio Francisco Cabeza Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 155.71 km2
Lartësia 1016 m (m.n.d.)
Popullsia 909 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24397
Koordinatat 42° 39′ 41″ Veri

6° 2′ 42″ Perëndim


Quintana del Castillo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Cepeda, të provincës León, në Castile dhe León. Quintana del Castillo ka 909 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 155.71 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]