Quintanilla Vivar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quintanilla Vivar
Komunë dhe qytezë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Quintanilla Vivar is located in Spanjë
Quintanilla Vivar
Quintanilla Vivar

Koordinatat: 42°24′52″V 3°41′22″P / 42.41444°V 3.68944°P / 42.41444; -3.68944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom 20px  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Alfoz de Burgos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.38 km2
Lartësia 849 m (m.n.d.)
Popullsia 770 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9140
Koordinatat 42° 24′ 52″ Veri

3° 41′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.quintanillavivar.es


Quintanilla Vivar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alfoz de Burgos, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Quintanilla Vivar ka 770 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]