Qyteza -Kodra e gjytetit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qyteza -“Kodra e gjytetit”
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Bajicë, Lypjan, Kosovë
Ndërtuar Parahistori, Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 3/12/1983
Nr. i referencës 684

Qyteza -“Kodra e gjytetit” është një monument i trashëgimisë kulturore në Bajicë, Lypjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 3/12/1983.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]