Qyteza në Kleçkë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qyteza në Kleçkë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Kleçkë, Lypjan, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 03-119/83
Nr. i referencës 42

Qyteza në Kleçkë është një monument i trashëgimisë kulturore në Kleçkë, Lypjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 03-119/83.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]