Rémy Vogel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rémy Vogel
Të dhënat personale
Data e lindjes26 nëntor 1960
Vendi i lindjesStrasburg, Francë
Data e vdekjes17 tetor 2016
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977-1987RC Strasburg235(7)
1987-1990AS Monaco FC70(0)
Ekipi kombëtar
1987Franca1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rémy Vogel (26 nëntor 1960 – 17 tetor 2016)[1] ishte futbollistë francezë i cili ka luajtur si mesfushor.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]