Rabós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rabós
Komunë
noform
The 9th century Rabós monastery of Sant Quirze de Colera
Vendndodhja
Rabós is located in Spanjë
Rabós
Rabós

Koordinatat: 42°23′V 3°2′L / 42.383°V 3.033°L / 42.383; 3.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Rabós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rabós – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale