Racibozh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Racibórz
Qytet
noform
Racibórz
Vendndodhja
Racibórz is located in Polonia
Racibórz
Racibórz

Koordinatat: 50°05′31″V 18°13′11″L / 50.09194°V 18.21972°L / 50.09194; 18.21972

Administrimi
Shteti Flamuri Polonia
Provinca Śląskie
Kryetari i Bashkisë Mirosław Lenk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75,01 km2
Popullsia 56, 084 banorë
Dendësia 748 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi Shekulli XIII
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 47-400 deri 47-445
Prefiksi +48 32
Targa SRC
Koordinatat 50° 05′ 31″ Veri

18° 13′ 11″ Lindje

Faqja Zyrtare Racibórz

Racibórz është kryeqyteti i Województwo śląskie (Poloni). 56.000 banor.