Rajoni metropol Frankfurt Rhein-Main

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Regjioni Frankfurt Rhein Main

egjioni Frankfurt-Rhein-Main është një regjion ekonomisë dhe si dhe gjendet në jug të Hessenit si dhe pjesëve të tjera të njesive Federale Rheinland-Pfalz (Rheinhessen) dhe Bayern (Unterfranken). Është regjioni i dytë më i madhi prej gjithsej 11 regjione te tjera metropole europiane në Gjermani.