Jump to content

Ralf Shkatërruesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ralf Shkatërruesi ( titulli origjinal Wreck-it Ralph) është një film i animuar nga kinostudioja The Walt Disney Company i 2017-ës i drejtuar nga Rich Moore. Është filmi i 52-të i kompanisë Walt Disney.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmi flet për përsonazhin e një videolojë, Ralf Shkatërruesi, që shkon në një tjetër videolojë dhe njeh Vanellope von Shuits.

Zërat në shqip[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Ervin Bejleri - Ralf Shkatërruesi
 • Suela Xhonuzi - Vanellope von Shuits
 • Denard Xhillari - Feliksi
 • Rozi Prendi - Sergeant Calhoun
 • Vasjan Lami - Mbreti Karamel
 • Nigela Ruka - Taffyta Muttonfudge
 • Armir Shkurti - Markowski
 • Gëzim Rudi - Mr. Stan Litwak
 • Artion Vreto - Gjeneral Hologrami
 • Klodian Hoxha - Wynnchel
 • Julian Canameti - Duncan
 • Pjerin Vlashi - Gene
 • Merita Dabulla - Mary
 • Erion Hinaj - Don
 • Petrit Turja - Tapper
 • Sara Saqellari - Moppet Girl
 • Dritan Boriçi - Zombi
 • Xhelil Aliu - Blinky
 • Eni Rabdishta - Jubileena
 • Devis Muka - Saitine
 • Erion Dushi - Kompjuteri