Redondela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Redondela
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Redondela is located in Spanjë
Redondela
Redondela

Koordinatat: 42°17′V 8°37′P / 42.283°V 8.617°P / 42.283; -8.617

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Vigo
Kryetari i Bashkisë Xavier Bas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.9 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 30001 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Redondelanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36800
Faqja Zyrtare www.redondela.es


Redondela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vigo, të provincës Pontevedra, në Galicia. Redondela ka 30001 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]