Reimerswaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Reimerswaal (kthjellim).


Reimerswaal
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Reimerswaal.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Kruiningen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°27′00″V 4°01′00″L / 51.45°V 4.01667°L / 51.45; 4.01667 (Reimerswaal)Koordinatat: 51°27′00″V 4°01′00″L / 51.45°V 4.01667°L / 51.45; 4.01667 (Reimerswaal)
Sipërfaqja 243,08 km2
Popullsia 21.665 banorë 2011
Dendësia 89,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0113
Kodi Postar 4400-4419
Kodi statistikor 0703
Kruiningen is located in Hollandë
Kruiningen
Kruiningen
Reimerswaal – harta_foto
www.reimerswaal.nl

Reimerswaal është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 243.08 km² dhe popullsi 21665 banorë[1]. Kruiningen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda