Renau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Renau
Komunë
Vendndodhja
Renau is located in Spanjë
Renau
Renau

Koordinatat: 41°13′V 1°19′L / 41.217°V 1.317°L / 41.217; 1.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.3 km2
Lartësia 204 m (m.n.d.)
Popullsia 101 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43886


Renau është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Renau ka 101 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Renau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale