Resident Evil 5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Resident Evil 5 është titulli i pjesës shtatë i serisë të lojrave Resident Evil, që debutoi më 5 mars 2009PlayStation 3, Xbox 360 dhe PC.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Staff, Gamespot.com, Takeuchi talks Resident Evil 5 (August 2, 2005), Gamespot, Retrieved on February 19, 2007.