Reus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reus
Qytet
Stema_figuraFlag of Reus (Tarragona).svg
Vendndodhja
Reus is located in Spanjë
Reus
Reus

Koordinatat: 41°9′V 1°7′L / 41.150°V 1.117°L / 41.150; 1.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Kryetari i Bashkisë Carles Pellicer Punyed (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.71 km2
Lartësia 134 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.reus.cat


Reus është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Reus ka 106709 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.71 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]