Rheden (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rheden (kthjellim).


Rheden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Rheden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra De Steeg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°00′00″V 6°02′00″L / 52°V 6.0333°L / 52; 6.0333 (Rheden)Koordinatat: 52°00′00″V 6°02′00″L / 52°V 6.0333°L / 52; 6.0333 (Rheden)
Sipërfaqja 84,39 km2
Popullsia 43.718 banorë 2010
Dendësia 518,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 026, 0313
Kodi Postar 6880-6883, 6950-6953, 6955-6957, 6990-6991, 6994
Kodi statistikor 0275
De Steeg is located in Hollandë
De Steeg
De Steeg
Rheden – harta_foto
www.rheden.nl

Rheden është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 84.39 km² dhe popullsi 43718 banorë[1]. De Steeg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland