Riaño, León

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Riaño, León
Komunë
noform
New Riaño, the new village built to replace the submerged Riaño. The old village is located under the bridge. The mountain on the left is Peak Gilbo.
Stema_figuraBandera de Riaño.svg
Vendndodhja
Riaño, León is located in Spanjë
Riaño, León
Riaño, León

Koordinatat: 42°58′29″V 5°0′43″P / 42.97472°V 5.01194°P / 42.97472; -5.01194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Montaña de Riaño
Kryetari i Bashkisë Manuel Javier Fernández Presa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.63 km2
Lartësia 1131 m (m.n.d.)
Popullsia 532 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Riañéses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24900
Koordinatat 42° 58′ 29″ Veri

5° 0′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.riano.org


Riaño, León është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montaña de Riaño, të provincës León, në Castile dhe León. Riaño, León ka 532 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 97.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]