Ribadeo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ribadeo
Qytet
Stema_figuraBandera de Ribadeo.png
Vendndodhja
Ribadeo is located in Spanjë
Ribadeo
Ribadeo

Koordinatat: 43°32′1″V 7°2′25″P / 43.53361°V 7.04028°P / 43.53361; -7.04028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku A Mariña Oriental
Kryetari i Bashkisë Fernando Suárez Barcia
Partia BNG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 106 km2
Lartësia 571 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27700
Prefiksi +34 (Spain) + 982 (Lugo)
Koordinatat 43° 32′ 1″ Veri

7° 2′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.ribadeo.gal


Ribadeo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun A Mariña Oriental, të provincës Lugo, në Galicia. Ribadeo ka 10061 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 106 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]