Ribatejada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribatejada
Qytet
Vendndodhja
Ribatejada is located in Spanjë
Ribatejada
Ribatejada

Koordinatat: 40°40′14″V 3°23′20″P / 40.67056°V 3.38889°P / 40.67056; -3.38889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Cuenca del Medio Jarama
Kryetari i Bashkisë Eugenio Domínguez Fanju
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.82 km2
Lartësia 770 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28815
Koordinatat 40° 40′ 14″ Veri

3° 23′ 20″ Perëndim


Ribatejada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca del Medio Jarama, të provincës Madrid, në Madrid. Ribatejada ka 656 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]