Ribeira de Piquín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ribeira de Piquín
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ribeira de Piquín is located in Spanjë
Ribeira de Piquín
Ribeira de Piquín

Koordinatat: 43°11′23″V 7°10′59″P / 43.18972°V 7.18306°P / 43.18972; -7.18306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Meira
Kryetari i Bashkisë Sabino Díaz Fernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.99 km2
Popullsia 664 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ribeiregos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27XXX
Prefiksi 982
Koordinatat 43° 11′ 23″ Veri

7° 10′ 59″ Perëndim


Ribeira de Piquín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Meira, të provincës Lugo, në Galicia. Ribeira de Piquín ka 664 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 72.99 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]