Rijssen-Holten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rijssen-Holten (kthjellim).


Rijssen-Holten
—  komuna  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Rijssen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°18′00″V 6°31′00″L / 52.3°V 6.51667°L / 52.3; 6.51667 (Rijssen-Holten)Koordinatat: 52°18′00″V 6°31′00″L / 52.3°V 6.51667°L / 52.3; 6.51667 (Rijssen-Holten)
Sipërfaqja 94,4 km2
Popullsia 37.082 banorë 2010
Dendësia 392,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0548
Kodi Postar 7450-7469
Kodi statistikor 1742
Rijssen is located in Hollandë
Rijssen
Rijssen
Rijssen-Holten – harta_foto
www.rijssen-holten.nl

Rijssen-Holten është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 94.4 km² dhe popullsi 37082 banorë[1]. Rijssen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel