Rikthimi i Sandokanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rikthimi i Sandokanit (origjinal. Il ritorno di Sandokan) është një telefilm i shkurtër italian me 4 seri me nga 90 minuta, me regji të Enzo G. Castellari dhe marrë nga romanet e ciklit malajzez Emilio Salgari. Është vazhdimi i serialit të vitit 1976 Sandokan. Mbas 20 vjetësh rikthehet përsëri historia e Sandokanit.

U transmetua për herë të parë më 8 tetor 1996.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]