Rina Balaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rina Balaj
Informacione
Lindja27 tetor 1999
PrejardhjaFlag of Kosovo.svg Pejë, Kosovë
ZhanriHip hop, Rap
LabelOn Records
Vite aktiv2016-

Rina Balaj (lindi më 27 tetor 1999) është një këngëtare kosovare. Ajo është e njohur për paraqitjen e saj në X Factor Albania në vitin 2015. foci. Rlci e. Dbxkyk. Dkji


Rina Balaj eshte kengetare shume e njohur kosovare, ajo eshte paraqitur per here te pare ne X Factor Albania 2015. Eshte nje artiste shume e talentuar dhe e suksesshme, ne zhandre te ndryshme muzikore. Rina eshte rep-artistja e pare femer. Ajo ka publikuar shume projekte te ndryshme muzikoe qe tani kane me miliona klikime ne youtube.Artiste shume e njohur. Eshte nje artiste e re ne skenen muzikore dhe ka arritur sukses te maadh per pak kohe, e talentuar dhe e suksesshme, ne zhandre te ndryshme muzikore. Rina eshte rep-artistja e pare femer. Ka publikuar shume projekte te ndyshme muzikore qe tani kane me miliona klikime ne youtube.


Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2017 – "Janari" (me Endri)
 • 2018 – "Për Ty"
 • 2018 – "S'ka konkurrencë" (me Fero)
 • 2018 – "Ashiqare"
 • 2018 - "Mami"
 • 2018 – "Gigi" (me Sin Boy)
 • 2018 - “Fly” (me Fuego)
 • 2018 - "Down on Me" (me K Koke)
 • 2019 – "Ilegal"
 • 2019 - “Qikat” (me Adelina Ismajli)
 • 2019 - "Jumanji" (me Blake)
 • 2019 - "Ideal" (me Koston)