Rina Balaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rina Balaj
Informacione
Lindja27 janar 1999
PrejardhjaFlag of Kosovo.svg Pejë, Kosovë
ZhanriHip hop, Rap
LabelAlpha Pop Original

Rina Balaj (lindi më 27 Janar 1999) është një këngëtare dhe repere e njohur shqiptare. Ajo është paraqitur për herë të parë në X Factor Albania. Më pas filloi karrierën e saj në menaxhimin e OnRecords, por në vitin 2020 filloi të ishte në menaxhimin e Alpha Pop Original. Ndër këngët më të njohura të saja janë: Ilegal, Qikat, Fly, Ska konkurrencë, Tetancion, Sari. Ajo bashkëpunoi me shumë artistë tjerë si Sin Boy, Koston, Fero, Fuego etj.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2014 - Lalala (me Vero & K Koke)
 • 2017 – "Janari" (me Endri)
 • 2018 – "Për Ty"
 • 2018 – "S'ka konkurrencë" (me Fero)
 • 2018 – "Ashiqare"
 • 2018 - "Mami"
 • 2018 – "Gigi" (me Sin Boy)
 • 2018 - “Fly” (me Fuego)
 • 2018 - "Down on Me" (me K Koke)
 • 2019 – "Ilegal"
 • 2019 - “Qikat” (me Adelina Ismajli)
 • 2019 - "Jumanji" (me Blake)
 • 2019 - "Ideal" (me Koston)
 • 2020 - "Mavholo" (me Sin Boy)
 • 2020 - "Meredith" (meSin Boy)