Sin Boy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sin Boy
U lind18 gusht 1994
PrejardhjaBerat, Shqipëria
ZhanretHip hop greke
PunaKëngëtare dhe reper
Vitet aktive2015-prezent
Shtëpitë diskografikeHeaven Music

Agustin Gega (lindi më 18 gusht 1994) i njohur si Sin Boy, është këngëtar dhe reper grek me prejardhje shqiptare. Ai fitoi njohje të madhe pas publikimit të këngës së tij "Draco".

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gega filloi hapat e para të muzikës kur ishte 18 vjeç. Në vitin 2016, ai u arrestua nga policia greke për posedimin e 300 gram drogë.[1]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2016 - "Λάμπω μες την Lambo"
 • 2016 – "Instagram Girls" (me Illeoo)
 • 2016 – "Ναι τα λεφτά"
 • 2017 – "Edhe pak"
 • 2017 – "Nin"
 • 2017 – "Draco"
 • 2017 – "Lazarat"
 • 2017 – "1 Night Stand"
 • 2017 – "Florian Marku"
 • 2017 – "Έλεος" (me Skull)
 • 2017 – "MANA"
 • 2017 – "Gang"
 • 2017 – "Μην Κλαις" (me Antónis Rígas)
 • 2018 – "HIGH"
 • 2018 – “Προσωπικότητα”
 • 2018 - "Sofia"
 • 2018 – "Egklimatias"
 • 2018 - "Colombiano" (me Skull)
 • 2018 – "Gigi" (me Rina Balaj)
 • 2018 - “Juju” (me Skerdin)
 • 2019 - “Sari sari sari”
 • 2019 - "Mama?"

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Στο Κρατητήριο Ο Τραγουδιστής Sin Boy Στην Κατοχή Του Βρέθηκαν 300γρ. Κάνναβης !

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]