Ripollet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ripollet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ripollet is located in Spanjë
Ripollet
Ripollet

Koordinatat: 41°30′V 2°10′L / 41.500°V 2.167°L / 41.500; 2.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.39 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 29877 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Ripollet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Ripollet ka 29877 banorë (2000), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]