Risco, Badajoz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Risco, Badajoz
Komunë
Vendndodhja
Risco, Badajoz is located in Spanjë
Risco, Badajoz
Risco, Badajoz

Koordinatat: 38°54′V 5°7′P / 38.900°V 5.117°P / 38.900; -5.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Siberia
Kryetari i Bashkisë Luis Sánchez Corchero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.5 km2
Lartësia 497 m (m.n.d.)
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Risco, Badajoz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Siberia, të provincës Badajoz, në Extremadura. Risco, Badajoz ka 151 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]