Riumors

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riumors
Komunë
Vendndodhja
Riumors is located in Spanjë
Riumors
Riumors

Koordinatat: 42°13′V 3°3′L / 42.217°V 3.050°L / 42.217; 3.050

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Riumors është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Riumors – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale