Robert Ghormley Parr

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Robert Ghormley Parr lindi më 22 shtator të vitit 1921 në Chicago (sq.Çikago), ShBA. Është një kimist i cili meret me llogartitjen e orbitaleve molekulare si dhe përbërjes së tyre.

Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.