Robert Plutchik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Robert Plutchik
EmriRobert Plutchik
Lindja21 tetor 1927
Vdekja29 prill 2006
EraShekulli XX
RajoniPsikologë Amerikan

Robert Plutchik u lind më 21 tetor 1927. Profesor i merituar ne Albert Einstein College dhe ass/profesor ne Universitetin South Florida.[1] U nda nga jeta më 29 prill 2006.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "American Scientist (The Magazine of Sigma Xi, The Scientific Research Society)". Arkivuar nga origjinali më 19 shkurt 2017. Marrë më 4 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)