Rochester Hills (Michigan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roçester Hills
Rochester Hills
Qytet
noform
Meadowbrook Hall
Vendndodhja
Roçester Hills is located in SHBA
Roçester Hills
Roçester Hills

Koordinatat: 42°39′57″V 83°9′29″P / 42.66583°V 83.15806°P / 42.66583; -83.15806

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Michigan
Qarku Oakland
Kryetari i Bashkisë Bryan K. Barnett
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85,24 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia (2010) 70.995 banorë
Dendësia 835,2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC-5
Verore UTC-4
Kodi Postal 48307, 48309
Prefiksi 248, 947
Koordinatat 42° 39′ 57″ Veri

83° 9′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.rochesterhills.org
Vendodhja e Roçester Hills në qarkun Oakland


Rochester Hills është një qytet në qarkun Oakland në shtetin amerikan të Miçiganit, në periferi të Detroitit.