Rod Roddy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rod Roddy
Informacione personale
Ditëlindja 1937
Vendlindja Fort Worth, Texas, U.S.
Ditëvdekja 2003
Vendvdekja Los Angeles, California, U.S.

Robert Ray "Rod" Roddy lindi më 1937. Është një aktor dhe komedian.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.